Genel Destek Bilgileri

Obezite cerrahilerinde en önemli nokta, obezite cerrahisinin bir araç olduğunun bilinmesidir. Hastaların asıl problemi, cerrahi sonrası verilen kiloları, tekrar almalarıdır. Bu durumun önüne geçilebilmesi için sıkı bir psikolojik ve diyet desteğine ihtiyaç vardır. Ayrıca hasta iradesini kontrol altında tutabilmelidir.

Obezite cerrahisinde destek gruplarına katılmanın nihai amacı; fazla kilolardan kurtulmada gerekli olan fiziksel ve zihinsel sürdürebilirliği sağlamaya yardımcı olmaktır. Başarılı kilo vermede destek gruplarının sağladığı faydalar arasında aşağıdaki maddeler bulunmaktadır:

  • Ortalama %12 daha fazla kilo kaybı sağlamıştır.
  • Destek grupları; obezite cerrahisinde başarılı olmuş hastalara göre, zor zamanların üstesinden gelmede en önemli araçlardan birisidir.

Aynı zamanda hastaların kişisel yaşadığı problemleri paylaşabilmesi için online grupların çok büyük olmaması gerekmektedir. Böylelikle herkese eşit zaman ayrılabilir. Ayrıca sitemizde de bulunan ‘Tecrübelerinizi Paylaşın’ bölümünden aklınızdakileri paylaşabilir ve sizinle aynı prosedürlerden geçen insanlardan geri dönüşler alabilirsiniz.